Lleshaj: Ne dimë të prodhojmë qen bij qensh!

lleshaj

 

Ministri i Brendshem Sandër Lleshaj ka mbajtur një fjalim solemn në përkujtimoren e Institutit të qenve. “Kjo ministri është specialiste në krijimin e qen bir qenve dhe kjo gjë më bën vërtetë krenar!” u shpreh ai.

Sipas Lleshaj, krijimi i qenve institucionalë është ndër sukseset më të mëdha të qeversië dhe njëkohësisht një nga prioritetet e saj.

Lleshaj theksoi gjithashtu se  “sa herë që mrekullohemi nga aftësitë e rralla të qenve gjatë operacioneve policore, duhet të mendojmë përherë edhe për instruktorët, apo drejtuesit e tyre, pa të cilët qentë e policisë do të ishin thjeshtë kafshë shtëpiake, simpatike, siç janë edhe qentë e tjerë…”

Në fund të fjalimit të tij, Lleshaj u bëri thirrje edhe qenve të rrugëve të mos rrinë kot por të regjistrohen  në shkollën e qenve dhe të vihen menjëherë në shërbim të policisë. “Më mirë me ne sesa në duart e Bashkisë e pastaj në Sharrë!” ka përfunduar ai.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s