Dalin rezultatet e Llotarisë Amerikane; mbrëmje festive në Korçë

festa

 

Me rastin e daljes së rezultateve të Llotarisë Amerikane, shoqata kulturore “Djemtë e Amerikës në Shqipëri” organizoi një mbrëmje festive në qytetin e Korçës.

Kjo shoqatë, e cila mbledh rreth vetes minoritetin amerikan në Shqipëri, ka vite që ditën e shpalljes së llotarisë e ka kthyer në një ditë festive me organizime nga më të ndryshmet.

Në këtë organizim u vu re  pjesëmarrja e disa këngëtarëve dhe personaliteteve në vend me origjinë amerikane. Spikati gjithashtu edhe përshëndetja e ngrohtë e  përfaqësuesit të Ambasadës Amerikane.

Në fund salla ushtoi nga këngët patriotike amerikane ku dominoi himni i amerikanëve jashtë Amerikës që u këndua me lot në sy nga i madh e i vogël:

Stay strong USA
Don’t have a phobia
Cause you have the sons
In Albania

 

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s